Nem semmi művészet, ami VAN

A Magyar Speciális Művészeti Műhely Egyesület 2019. július 1-5. között rendezi meg a fogyatékossággal élő emberek XXXII. Országos Speciális Művészeti Fesztiválját Szekszárdon.

Az összművészeti fesztiválon 40 magyarországi szociális és oktatási intézmény, alapítvány, egyesület közel 800 résztvevővel képviselteti magát. A fesztivál fő vonulatát - az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően – a sérült alkotók és esetenként segítőik ének, néptánc, társastánc, moderntánc, vers- és prózamondó, színjátszó, hangszeres zenei, valamint bábjáték előadásai képezik. E bemutatók színhelye a Babits Mihály Kulturális Központ lesz naponta 9.30-16.30 óra között. Évtizedes tapasztalat szerint a fesztiválon bemutatott produkciók és alkotások csaknem minden művészeti ágat és műfajt érintenek, illetve ezek csúcsteljesítményeit reprezentálják. A többségi társadalom tagjaihoz való közelítés, az integráció lehetséges módon történő előmozdítását célozza az a kezdeményezés, hogy a sérült alkotók és művészeti csoportjaik a Művészetek Háza előtt felállított színpadon is bemutatkozhatnak. Délutánonként válogatott zenei- és táncprodukciók kerülnek színpadra, esténként koncerteken szórakozhatnak a résztvevők. A kísérőrendezvények között kiemelt helyet kapnak az MSMME kiállításai – a korábbi fesztiválok fellépőiről készült SZínpadkÉPEK portréfotó kiállítás, a sérült alkotók munkáiból álló festménykiállítás – valamint a Speciális Mozi filmvetítései.

A résztvevők számát és összművészeti jellegét tekintve Európában egyedülálló Speciális Művészeti Fesztivál programsorozata a befogadó város, Szekszárd kulturális életének megkerülhetetlen eseménye kíván lenni.

A Molnár Gábor Műhely Alapítvány is részt vett a fesztiválon, az Ambrózia színjátszók és a Kavalkád tánccsoport közreműködésével.

A Magyar Speciális Művészeti Műhely Egyesület műhely hírek lapszámából idézünk:

Ajka- El Diabló Bandája

Sajátságos fesztiválszínházatok ismét hozta a formáját. Lenyűgöző az az ötletkavalkád, amit egy-egy bemutatókon a felszínre hoztok.Színes, kerek, csíkos, kockás és zenél... ez az Ambrózia. Elementáris színpadi erő mozgatta meg a szekszárdi színpadot általa. Remek játszótársat találtatok. Köszönjük.

Kavalkád tánccsoport Ajka

Tizenhárom fő előadásában "nemek harca" címmel mutattak egy modern táncot. Piros kendővel a lányok rumbaszerű lépéseket használtak, mikor megjöttek a fiúk terep mintás jelmezben, együtt shake variációt táncoltak szólóban, majd párosan Hustle variációt táncoltak.

YouTube Video:
Tags: